Mevcut Video Konferans Çözümünüzden Memnun Değil misiniz?

Video konferans çağının ayrıcalıklı çözümü: VidyoConnect

Hızlı, güvenilir ve yüksek performanslı bir video konferans deneyimi için uzman kadromuzun desteği ve Türkiye’deki veri merkezimiz ile şirketinizin iletişim deneyiminizi güçlendiriyor, mevcut video konferans uygulamalarınızın yaşattığı problemlerden sizi kurtarıyoruz.

Video Konferans Çözümlerinde Karşılaşılan Problemler

Bugün global servis sağlayıcılar tarafından sunulan hizmetlerin tamamı yurt dışındaki veri merkezleri tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle günümüz video konferans çözümlerinde karşılaşılan en büyük problem gecikmelerdir. Gecikmenin sebebini ise, Türkiye’den sağlanan erişim süreçlerinde yurt dışı veri merkezlerlerinin ziyaret edilmesi ve ardından verinin tekrar geri dönen bir yolu izliyor olmasıdır.

Örneğin, herhangi bir video konferans servisi kullanıyorsunuz ve hemen yan masanızdaki arkadaşınız ile video konferans yapacaksınız. Ses ve görüntü verileriniz öncelikle Türkiye’nin dışına çıkıp kullandığınız servise ait İrlanda’daki veri merkezine uğrar, burada işlem görür ve tekrar aynı yolu izleyerek arkadaşınızın bilgisayarına iletilir; ancak bu senaryoda en iyi koşullarda 200 – 300 ms kadar gecikme yaşanır. Bu da karşınızdaki kişinin sorunuza cevap vermek için her zaman 1 saniye bekleyeceği anlamına gelir.

Pandemi nedeniyle zamanımızı evlerimizde geçirdiğimiz bu dönemde, sosyal iletişim yalnızca internet aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Sosyal medya sunucularının, online televizyonların, film ve müzik platformlarının tamamı yurt dışından hizmet veriyor. Ayrıca çok sayıda “Video on demand” servisi içeriği de yoğun bir şekilde izleniyor. Ancak içerisinde bulunduğumuz bu süreç içerisinde veri merkezleri için yapılan mevcut yatırımlar yeterli değil ve internetin dış bacağı ciddi bir darboğaz yaşamaktadır. Bu durumda video konferans trafiği de aynı yolu kullandığından, standart gecikmelerin ötesinde gecikmeler ve paket kayıpları yaşanmaktadır. Bu paket kayıplarını tolere edebilecek bir Codec (video sıkıştırma) mimarisi yoksa, web konferans servislerinin verimi oldukça düşmekte, hatta kullanılamaz hale gelmektedir.

VidyoConnect Nasıl Bir avantaj sağlıyor?

Diğer servisler gibi VidyoConnect de küresel ve kurumsal bir hizmet sağlıyor. Hibrit çalışabilen mimarisi sayesinde VidyoConnect, kullanıcılarının yaşayabilecekleri gecikme problemlerini ortadan kaldırmak için Türkiye’deki KVKK uyumluluğuna sahip veri merkezlerini kullanıyor. Böylece 10 ms’in altına indirilen gecikme süreleri ile herhangi bir sorun yaşanmadan stabil ve devamlılığı olan kaliteli bir video konferans deneyimi avantajı sunuyor. Performansı düşürür endişesi için şifreleme politikalarından da vazgeçmeden kesintisiz ve güvenli bir video konferans çözümü sağlıyor.

Bununla birlikte, hibrit mimari kurumların networküne de entegre edilebiliyor. Kısacası, kurumun kendi MPLS’I, VPN hatları ve hatta kapalı network’ü içinde trafiği çevirebilecekleri ve konferans kayıtlarını tutabilecekleri çözümler de sunuluyor.

Sunduğumuz Avantajlar

Kolay

Kullanım

Şifreli

Güvenlik

Size Özel

(On-premise)

Altyapı

Ulusal

Veri Merkezi

Yerel

Destek Hizmeti

Gelişmiş

Servis Ağı

VidyoConnect olarak kurumunuzun güvenlik, performans ve süreklilik konusunda tüm endişelerini kaldıracak hizmetlerimizi deneyimlenmeniz için iletişimde olmaktan memnuniyet duyarız. VidyoConnect hakkında daha fazla bilgi almak için sağ tarafaki formu doldurabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçecektir.

 

VİTEL & Vidyokonferans.com ailesi…