”Dünyanın En Gelişmiş Bulut ve Tabanlı Kurumsal Görüntülü İletişim Teknolojisi”

Dünyanın En Gelişmiş Bulut ve Tabanlı Kurumsal Görüntülü İletişim Teknolojisi

Vidyo’yu Seçmek İçin 6 Neden

Dünyanın en gelişmiş bulut tabanlı kurumsal görüntülü iletişim teknolojisi Vidyo, her ölçekteki kurumun video konferans ihtiyaçları için idealdir.

Vidyo her zaman ve her yerden görüntülü konferans yapmanıza izin verir. Bunun için özel bir donanıma sahip olmanız gerekmez. Kamerası ve mikrofonu olan bir bilgisayar veya mobil cihazla internete bağlanıyor olmanız yeterlidir. Vidyo’nun patentli özel teknolojisi standart bir internet bağlantısı ile çalışır, çok yüksek bant genişliği gerektirmez. Böylece ofisteyken veya hareket halindeyken HD Kalitesinde görüntülü görüşmeler yapabilir, 10larca kişinin katılabildiği konferanslar düzenleyebilirsiniz.

vidyo_cihazlar

Vidyo’da video konferansa katılmak çok kolaydır. İstediğiniz kişiyi sadece bir e-posta ya da SMS ile link yollayarak video konferansa davet edebilirsiniz. Linke tıklanınca video konferans yazılımı otomatik yüklenir ve kişi video konferansa dahil olur. Vidyo, video konferanslarında görüntülü görüşmenin yanında text chat yapabilir, doküman paylaşabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz uygulamayı çalıştırıp, uygulamanın görüntüsünü diğer katılımcılarla paylaşabilirsiniz. VidyoSlate uygulaması ile tabletinizi video konferansa dahil edip dokümanlar üzerinde vurgulama yapabilir, önemli noktaları diğer katılımcılara gösterebilirsiniz.

 

Vidyo HD kalitesinde görüntü sunar. Kendisine özel bir iletişim teknolojisi kullandığı için görüntüde donmalar, seste ise gecikmeler yaşanmaz.

 

Vidyo sınırsız sayıda kişi ile aynı anda görüşme imkânı sunar. Diğer hiçbir video konferans çözümü çok kullanıcılı görüşmelerde Vidyo kadar iyi performans sağlamaz. Bu nedenle de Vidyo çok ofisli, sahada çok elemanı olan şirketlerin yaptığı toplantılar ve e-eğitim sistemleri için idealdir.

 

Vidyo şirketlerin mevcut altyapılarında hiçbir değişiklik yapmalarını gerektirmez.

 

Vidyo güvenlidir. Veri transferi HTTPS üzerinden ve şifreli olarak gerçekleştirilir. Toplantı notlarınız, sunumlarınız ve görüşmeleriniz gibi şirketiniz için çok önemli olan bilgilere, istenmeyen kişilerin ulaşması mümkün değildir.

 

Vidyo tablet ve akıllı telefonlara çok hızlı bir şekilde çalışır. Toplantılarınıza çalışanlarınız istediği yerden 3G bağlantısı kullanarak bağlanabilir.

Vidyo ekonomiktir. Yeni nesil teknolojisi ile MCU gerektirmediği için daha düşük donanım ve lisans maliyetleri sunar. Eğer isterseniz Vidyo’yu aylık ücret ödeyerek servis olarak da alabilirsiniz.

Hem ofis çalışmalarını hızlandıran hem de uzaktan çalışanlar için ideal olan sistem, iş ortakları ile iletişimi de kuvvetlendiriyor. Şirket içi iletişimde ve şirket dışı kontaklarda kullanılabilen sistem her geçen gün daha fazla profesyonel tarafından tercih edilerek fark yaratıyor.

Vidyo’yu Seçmek İçin 6 Neden

1- Yazılım Maliyetleri

Geleneksel video konferans sistemleri, çok sayıda kişiyi video konferansa dahil edebilmek için sizi özel donanımlar ve gelişmiş altyapılar kullanmaya zorlar. Vidyo çözümleri değişiktir. Vidyo mimarisi normal sunucular ve sanal ortamlar üzerinde çalışır. Vidyo mimarisinde video işlemeden kaynaklanan sistem kaynağı sorunları yaşanmaz. VidyoRouter, VidyoPanorama ve VidyoRoom yazılımlarını herhangi bir Intel CPU işlemcili sunucuda çalıştırabilirsiniz. Kişisel video konferansta da, Vidyo uygulamaları sizin zaten sahip olduğunuz mobil cihaz ve PC’lerde sorunsuz bir şekilde çalışır. Vidyo çözümleri pazardaki mevcut ürünlerle çalıştığı için, Ultra HD kalitesinde video konferans yapmak, maliyet açısından sesli görüşme yapmaktan farksızdır.

2- Kalite Kalibrasyonu

Vidyo kullanarak Ultra HD ve çoklu nokta video konferans özelliğini internet ve wifi ağlar üzerinden bile çok düşük gecikme değerleri ile kullanabilirsiniz. Video konferans katılımcıları kendi bilgisayarlarından, mobil cihazlarından veya herhangi bir üreticinin sisteminden tek tıkla video konferansa katılabilirler. Video konferans katılımcıları birbirleriyle aynı anda doküman paylaşabilirsiniz. VidyoRouter dağıtık çalışma mimarisin destekler bu sayede kurumların değişik lokasyonlarına yada çeşitli başka veri merkezlerine konumlandırılan sanal VidyoRouterlar tek bir cihaz gibi çalışırlar, böylece dünya geneline yayılmış büyük video konferanslar bile kalite kaybı olmaksızın yapılabilir.

3- Güvenilir Performans

İnternet ve kablosuz ağlar başta olmak üzere her network hattı, paket kaybı ve sıkışıklık sorunları yaşayabilir. Hattın durumu kötüleştiği zaman Vidyo, otomatik olarak kaliteyi düşürür ve hat düzeldiği zaman yine otomatik olarak kaliteyi yükseltir. Diğer üreticilerin çözümlerinde ise video kalitesi hat yüzünden bir kere düştüğü zaman video konferansın sonuna kadar aynı düşük kalitede devam eder. Vidyo, patentli teknolojisi olan “Adaptive Video Layering” özelliği sayesinde yüzde 20’ye kadar paket kayıplarında ve değişken bant genişliklerinde bile yüksek kaliteli video sunar. Piyasadaki başka hiçbir çözüm bu değerlerin yanına bile yaklaşamamaktadır.

4- Global Ölçeklenme

Sadece Vidyo bir sanal cihaz veya 1U’luk rack sunucu üzerinde 100’den fazla eş zamanlı Ultra HD video konferans yapılmasına olanak tanır. Peki, bu nasıl olur? Vidyoteknolojisinde hiçbir şekilde MCU yoktur, bunun yerine videolar merkezi bir yerde işlenmek yerine, katılımcı cihazlar üzerinde işlenir ve VidyoRouter tarafından optimize edilmiş bir şekilde her video konferans kullanıcısına aktarılır. Patenti Vidyo’ya ait bu video konferans mimarisi hem efektif hem de ölçeklenebilir bir yapı sunar. Daha fazla kapasite istediğiniz zaman yapmanız gereken tek şey ağ üzerinde herhangi bir yere yeni bir VidyoRouter eklemek olacaktır.

5- Yatırım Koruması

Büyük rakamlar tutan güncellemelere güle güle deyin! Geleneksel video konferans sistemleri sizi pahalı donanımlara mahkûm ederken, bütün Vidyo bileşenleri yazılımla güncellenebilir ürünlerdir. Sadece yazılım güncellemesi ile yeni özelliklere, yeni standart desteklerine ve performans artışına ulaşabilirsiniz. Vidyo çözümü eski sistemleri de H.323 ve SIP bağlantılarını VidyoGateway ve ücretsiz VidyoWay arabağlantı çözümü ile destekler.

6- Uçtan Uca Entegrasyon

VidyoWorks, organizasyonların, servis sağlayıcıların ve yazılım geliştiricilerin Vidyo uyumlu uygulamalar geliştirmesine olanak tanır. İster mobil cihazlarda ister masaüstü cihazlarda uygulamalarınıza kolaylıkla Vidyo iletişim özelliklerini ekleyebilirsiniz. Vidyo API’si ve SDK’ları dünyada Google+ Hanghouts ve Philips Healthcare gibi büyük uygulamalarda kullanılmaktadır. Yine bununla beraber Vidyo’nun dünyanın önemli Çağrı Merkezi yazılımları olan ININ, Genesys vd. ile tam entegrasyonu vardır. Bu sayede VidyoWorks platformu size 100’lerce çağrı karşılayabilecek Görüntülü Çağrı Merkezine sahip olma imkânı sağlar.