Lider Video Platformu

Panopto, ”Kurumsal Youtube” olarakta tanınan lider video platformudur.

Lider Video Platformu

Panopto, ”Kurumsal Youtube” olarakta tanınan lider video platformudur. Kurum için tüm video içeriğinin güvenli şekilde saklanması ve kullanıcı profillerine ve yetkilerine özel erişim politikaları da oluşturabileceğiniz bir kuruma özel portaldır.

Web tabanlı olduğu için Public erişimler için tanıtım ve reklam videolarını yayınlayabileceğiniz herkese açık bir arayüze de erişilebilmektedir. Kurum için kullanıcılar kendi şifreleri ile giriş yaptığında sadece kuruma özel videolar ile yöneticileri ve eğitim birimlerince kendilerine atanmış eğitim videolarını izlerler.

Gelişmiş Indexleme

İzleyiciler, Video içerisinde konu başlıklarını seçerek tekrar izlemek istedikleri kısımlara hızlıca ulaşabilir. standart video portallarının çok ötesine geçen özellikleri ile video/sunum içerisindeki bir yazıyı ya da konuşmadaki sözcüğü bile yakalayarak. Bu özellikler Panoptı’nun geliştirdiği Automatic Speech Recognition (ASR) ve Optical Character Recognition (OCR) teknolojileri sağlanmaktadır.

Analytics

Panopto’nun Analytics’i ile video izlenme istatistikleri ve kimler tarafından, ne kadarlık izlendiği bilgileri de edinilebilir. Personelin eğitimlerini tamamlayıp tamamlamadığı bilgisini bizimle paylaşırken, kurum dışındaki kişilerin gönderilen video’yu izleyip izlemediği, ya da başkaları ile paylaşıp paylaşmadığı bilgisini de ediniriz.

Editor Modu ile Video Kaydı

Panopto, sadece bir video arşivi tutulan portal değil, aynı zamanda eğitim videoları hazırlamak için çok gelişmiş e-learning platformudur.

Kurum için tüm kullanıcılar aynı zamanda içerik sağlayıcıdır ve editör mod ile bir kendi bilgisayar üzerinde basit bir prodüksiyon ile videolar hazırlıyabilir. Birden fazla kamera ile eş zamanlı görüntü alabilir, sunumlar paylaşılabilir hatta anket ve sınavlarda aynı session içerisine dahil edilebilir.

Webcast

Panopto, hazırladığınız videoları hem seçeceğiniz kişilerin dilediği zaman izlemesi için kütüphanenizde arşivler, hem de canlı olarak sınırsız sayıda kişinin izlemesi için Webcast’ler organize etmenizi sağlar. Kurum içi, kurum dışı katılımcıları siz belirlersiniz.

Panopto altyapısı; on-demand ve on-premise olarak oluşturulabilir. On-demand’teki yapı Amazon üzerindeki bulunduğu ve oranın CDN’inin kullanabildiği için sınırsız sayıda katılmcının dahil olabileceği canlı yayınlar sağlanabilmektedir.

X
 
BİZE ULAŞIN